Vandens filtravimo sistemos

Vandens valymo filtravimo sistemos, užtikrinsiančios tyrą vandenį

Įrengdami gręžinius pasirūpiname visa vandens tiekimo sistema. Filtrai — itin svarbi dalis, valanti jūsų naudojamą vandenį. Ištyrę cheminę požeminio vandens sudėtį pasiūlysime filtrą, teiksiantį jums aukščiausios kokybės vandenį.

Filtrai su keičiamais elementais

Paprasta montuoti
Nuo 1 iki 100 mikronų
Specialios paskirties filtracija
Filtrai su keičiamais elementais pasižymi sumontavimo paprastumu. Įprastai jie susideda iš filtro korpuso ir į korpuso vidų įmontuojamo keičiamo filtravimo elemento. Tokie filtruojantys elementai keičiami jiems užsikimšus mechaninėmis priemaišomis arba ne rečiau kaip kas 6 mėnesius dėl antibakterinės profilaktikos.

Mūsų montuojami mechaninio valymo filtrai gali būti įvairių našumų, parenkami atsižvelgiant į vandens užteršimo lygį ir vartotojo poreikį – tiek buitiniam vartojimui, tiek pramoninio vandens valymui.

Galimi įvairaus tankumo filtravimo elementai, nuo 1 iki 100 mikronų. Į tokių vandens filtrų korpusus galime įmontuoti specialios paskirties filtravimo elementus: aktyvuotos anglies, geležies šalinimo, minkštinimo bei kitus.
Filtrai su keičiamais elementais

Kvarcinio smėlio, antracito automatiniai mechaninio vandens valymo filtrai

Kvarcinio smėlio įkrova
Antracito įkrova
20 mikronų valymo lygis
Šių filtrų korpusai užpildyti kvarcinio smėlio arba antracito įkrova. Jie praplaunami atbuline srove tuo pačiu tiekiamu vandeniu. Tokie filtrai gali būti automatiniai, praplaunami pagal pratekėjusio vandens kiekį ar po nustatyto laiko tarpo, taip pat mechaniniu valdymu. Filtrų įkrova tarnauja ilgą laiką, maksimalus vandens išvalymo lygis – 20 mikronų. Komplektuojame ir montuojame įvairaus našumo filtrus: nuo mažiausio, 0,3–0,5 m3/val., iki 100 m3/val. ir daugiau.

Geležies šalinimo filtrai

Šalina toksiškas medžiagas
Naudoja reagentus
Aptarnavimas kas 2-3 metus
Šių filtrų paskirtis yra pašalinti ištirpusią geležį, manganą, sieros vandenilį, dalinai sumažinti amonio kiekį vandenyje bei mechaniškai išvalyti vandenį. Geležies šalinimo filtrai naudoja oro deguonį, kalio permanganatą arba kitus cheminius junginius kaip reagentus geležies, mangano oksidacijai bei sieros vandenilio šalinimui.

Parenkant geležies šalinimo filtrą svarbu žinoti vandens chemines ir fizikines savybes, vartotojo poreikį, vandens šaltinį, gręžinio duomenis. Pagal šiuos duomenis parenkame geležies šalinimo bei vandens valymo būdą, filtrų dydį, montuojame geležies šalinimo sistemą.

Tai užtikrina stabilų ir ilgalaikį vandens filtrų darbą. Vandens filtrų profilaktinis aptarnavimas paprastai atliekamas kas 2–3 metus. Filtrų dydžiai priklauso nuo vartotojo poreikio, galime pasiūlyti nuo mažiausių buitinių – 0,3 m3/val. – iki pramoninių bei miestų ir gyvenviečių filtrų, kurių našumas gali siekti 100 ir daugiau m3/val.

Minkštinimo filtrai

Šalina vandens kietumą
Naikina kalkes
Mažina elektros suvartojimą
Minkštinimo filtrų paskirtis yra pašalinti vandens kietumą, kalcio, magnio druskas, nusėdančias ant vandenį vartojančių įrenginių (boilerių, indų plovimo bei skalbimo mašinų, dušo kabinų). Sumontavus minkštinimo filtrą, apsaugome aukščiau minėtus įrenginius nuo susidariusių apnašų, mažiname elektros suvartojimą, galime naudoti mažiau skalbimo priemonių, higienos priemonių, prausiantis apsaugome odą nuo alerginės reakcijos kietam vandeniui, taupome laiką valant vandens paveiktus paviršius.

Parenkame ir montuojame įvairaus našumo vandens minkštinimo filtrus: tiek buitinius, tiek pramoninius.
Minkštinimo filtrai skirstomi į keletą tipų
  1. Filtrai, skirti vandens minkštinimui, kuriuose ištirpusios geležies kiekis vandenyje negali viršyti daugiau 1 mg/l.
  2. Filtrai, skirti vandens minkštinimui, bet tuo pačiu galintys pašalinti ir vandenyje esančią ištirpusią geležį. Geležies koncentracija gali siekti 5 mg/l ir daugiau.
  3. Filtrai su kombinuota įkrova, skirti vandens minkštinimui, kartu pašalinantys organinius junginius, ištirpusius vandenyje.
  4. Filtrai su kombinuota įkrova, skirti vandens minkštinimui, kartu šalinantys nitratus.
Vandens minkštinimo filtrai veikia pilnai automatiškai, filtrų regeneracija vykdoma pagal pratekėjusį vandens kiekį vartotojui patogiu laiku. Vienintelis dalykas, ką turi padaryti minkštinimo filtro vartotojas – tai laiku įpilti druskos į tam skirtą talpą.

Minkštinimo filtrai gali būti įvairaus našumo: nuo mažiausių buitinių 0,3–06 m3/val. iki 100m3/val. ir didesnių filtrų, skirtų pramonei. Minkštinimo filtrai gali būti tiek vienos kolonos, tiek sudaryti vandens minkštinimo sistemas iš dviejų ir daugiau kolonų, o tai leidžia tiekti vandenį visą parą.

Aktyvuotos anglies filtrai

Šalina chlorą
Naikina blogą kvapą
Gerina vandens skonį
Šie filtrai yra skirti pašalinti chlorą ir vandenyje ištirpusias organines medžiagas, panaikinti blogą kvapą, pagerinti skonį, sumažinti pesticidų, herbicidų ir kitų kenksmingų medžiagų kiekį. Aktyvuotos anglies filtrai galimi įvairių našumų: nuo buitinių aktyvuotos anglies filtrų su keičiamais elementais iki didelio našumo pramoninių automatinių savaime prasiplaunančių sistemų.

Atbulinio osmoso sistemos

Paruošia geriamąjį vandenį
Šalina nuodingąsias medžiagas
Praturtina mineralinėmis medžiagomis
Atbulinio osmoso sistema yra skirta paruošti geriamajam vandeniui, kai tiekiamame vandenyje yra nuodingų medžiagų, tokių kaip nitritai, nitratai ar arsenas. Leidžiant vandenį pro pusiau pralaidžią membraną iš jo yra pašalinamos visos jame ištirpusios medžiagos, o tuomet vanduo papildomai praturtinamas mineralinėmis medžiagomis. Paruoštas vartojimui vanduo tiekiamas atskiru kraneliu, filtravimo elementai yra keičiami kas šešis mėnesius.