Vandens filtravimo sistemos

VANDENS VALYMO FILTRŲ TIPAI

 • Vandens mechaninio valymo filtrai:

Filtrai su keičiamais elementais, kurie paprastai susideda iš filtro korpuso ir į korpuso vidų įmontuojamo keičiamo filtravimo elemento. Tokie filtrai pasižymi sumontavimo paprastumu. Filtruojantys elementai keičiami, pagal poreikį, jiems užsikimšus mechaninėmis priemaišomis arba patariama keisti ne rečiau kaip kas 6 mėn. dėl galimo bakterijų susikaupimo užkertant kelią antriniai bakteriologiniai taršai.

Mūsų montuojami mechaninio valymo filtrai gali būti įvairių našumų, parenkami atsižvelgiant į vandens užteršimo lygį ir vartotojo poreikį – tiek buitiniam vartojimui (pvz., vandens filtrai namui), tiek pramoninio vandens valymui.

Galimi įvairaus tankumo filtravimo elementai: 1–100 mikronų. Į tokių vandens filtrų korpusus galime įmontuoti specialios paskirties filtravimo elementus: aktyvuotos anglies, geležies šalinimo, minkštinimo ir pan.

Kvarcinio smėlio, antracito mechaninio vandens valymo filtrai. Šių filtrų korpusai užpildyti kvarcinio smėlio arba antracito įkrova. Paprastai filtrai praplaunami atbuline srove tuo pačiu tiekiamu vandeniu. Tokie filtrai gali būti automatiniai, praplaunami pagal pratekėjusio vandens kiekį ar po nustatyto laiko tarpo, arba mechaninio valdymo. Filtrų įkrova tarnauja ilgą laiką, maksimalus vandens išvalymo lygis – 20 mikronų. Mūsų įmonė gali sukomplektuoti ir sumontuoti įvairaus našumo filtrus: nuo mažiausio 0,3–0,5 m3/val. iki 100 m3/val. ir daugiau.

 • Geležies Å¡alinimo filtrai:

Šių filtrų paskirtis yra pašalinti ištirpusią geležį, manganą, sieros vandenilį, dalinai sumažinti amonio kiekį vandenyje bei mechaniškai išvalyti vandenį. Geležies šalinimo filtrai kaip reagentą geležies, mangano oksidacijai bei sieros vandenilio šalinimui naudoja oro deguonį, kalio permanganatą arba kitus cheminius junginius.

Kombinuotos geležies šalinimo sistemos, kuriose gali būti naudojami tiek oro deguonis, tiek papildomi reagentai.

Parenkant geležies šalinimo filtrą, labai svarbu žinoti vandens chemines ir fizikines savybes, vartotojo poreikį, vandens šaltinį, gręžinio duomenis. Pagal šiuos duomenis mūsų įmonės specialistai tinkamai parinks geležies šalinimo, vandens valymo būdą, filtrų dydį, sumontuos geležies šalinimo sistemą, susidedančią iš vieno ar daugiau filtrų ir kitų vandens valymo įrenginių, reikalingų geležies šalinimui. Parinktą vandens valymo sistemą tinkamai sumontuosime kliento patalpose. Tai užtikrins stabilų ir ilgalaikį vandens filtrų darbą. Vandens filtrų profilaktinis aptarnavimas paprastai atliekamas kas 2–3 metus.

Filtrų dydžiai priklauso nuo vartotojo poreikio, galime pasiūlyti nuo mažiausių buitinių – 0,3 m3/val. – iki pramoninių bei miestų ir gyvenviečių filtrų, kurių našumas gali siekti 100 ir daugiau m3/val.

Kada reikalingas geležies šalinimo filtras?

Kai geležies kiekis vandenyje viršija 0,2 mg/l arba kai jaučiamas sugedusio kiaušinio kvapas, kai vandenyje yra vandenilio sulfido (sieros vandenilio), kai mangano koncentracija didesnė nei 0,05 mg/l.

 • MinkÅ¡tinimo filtrai:

Minkštinimo filtrų paskirtis yra pašalinti vandens kietumą, kalcio, magnio druskas, kurios nusėda ant vandenį vartojančių įrenginių (boilerių, indų plovimo, skalbimo mašinų, dušo kabinų ir kt.). Sumontavus minkštinimo filtrą, apsaugome aukščiau minėtus įrenginius nuo susidariusių apnašų, mažiname elektros suvartojimą, mažiau naudojame skalbimo priemonių, higienos priemonių, prausiantis apsaugome odą nuo alerginės reakcijos kietam vandeniui, taupome laiką valant vandens paveiktus paviršius.

Parenkame ir montuojame įvairaus našumo vandens minkštinimo filtrus: tiek buitinius, tiek pramoninius.

Minkštinimo filtrai dar skirstomi į keletą tipų:

 1. Filtrai, skirti vandens minkštinimui, kuriems ištirpusios geležies kiekis vandenyje negali viršyti daugiau 1 mg/l.
 2. Filtrai, skirti vandens minkštinimui, bet tuo pačiu galintys pašalinti ir vandenyje esančią ištirpusią geležį. Geležies koncentracija gali siekti 5 mg/l ir daugiau.
 3. Filtrai su kombinuota įkrova, skirti vandens minkštinimui, kartu pašalinantys ištirpusius vandenyje organinius junginius.
 4. Filtrai su kombinuota įkrova, skirti vandens minkštinimui, kartu šalinantys nitratus.

Vandens minkštinimo filtrai veikia pilnai automatiškai, filtrų regeneracija vykdoma pagal pratekėjusį vandens kiekį vartotojui patogiu laiku. Vienintelis dalykas, ką turi padaryti minkštinimo filtro vartotojas – tai laiku įpilti druskos į tam skirtą talpą.

Minkštinimo filtrai gali būti įvairaus našumo: nuo mažiausių buitinių 0,3–06 m3/val. iki 100m3/val. ir didesnių filtrų, skirtų pramonei.

Minkštinimo filtrai gali būti tiek vienos kolonos, tiek sudaryti vandens minkštinimo sistemas iš dviejų ir daugiau kolonų, kas leidžia tiekti vandenį nepertraukiamai ištisą parą.

 • Aktyvuotos anglies filtrai:

Šie filtrai yra skirti pašalinti chlorą ir vandenyje ištirpusias organines medžiagas, panaikinti blogą kvapą, pagerinti skonį, sumažinti pesticidų, herbicidų ir kitų kenksmingų medžiagų kiekį. Aktyvuotos anglies filtrai galimi įvairių našumų: nuo buitinių aktyvuotos anglies filtrų su keičiamais elementais iki didelio našumo pramoninių automatinių savaime prasiplaunančių sistemų.

 • Atbulinio osmoso sistemos:

Atbulinio osmoso sistema yra skirta paruošti geriamajam vandeniui, kai tiekiamame vandenyje yra nuodingų medžiagų, tokių kaip nitritai, nitratai ar arsenas. Leidžiant vandenį pro pusiau pralaidžią membraną, iš jo yra pašalinamos visos jame ištirpusios medžiagos, tada jis papildomai praturtinamas mineralinėmis medžiagomis. Paruoštas vartojimui vanduo tiekiamas atskiru kraneliu, filtravimo elementai yra keičiami kas šešis mėnesius.

Vandens filtrai

UAB „Kauno hidrogeologija“ yra sukaupusi didelę patirtį vandens filtravimo sistemų įrengime. Pirmieji vandens filtrai buvo įrengti 1991–1992 m. Nuo 1993 m. įmonė pradėjo masiškai montuoti vandens gerinimo filtrus, sumontavo tūkstančius buitinių ir pramoninių vandens filtrų, įrengė šimtus vandens geležies, mangano, amonio šalinimo sistemų įvairiose Lietuvos gyvenvietėse.

Dauguma prieš dešimtmetį ar seniau mūsų sumontuotų vandens gerinimo filtrų sistemų, sėkmingai dirba iki šių dienų, nes mes ne tik montuojame, bet ir prižiūrime mūsų sumontuotus filtrus. Periodiškai atliekant vandens gerinimo filtrų profilaktiką, vandens gerinimo filtrai tarnauja ilgą laiką, nekeičiant filtruojančiųjų įkrovų.

Sukaupę didelę patirtį ir būdami savo srities diplomuoti bei atestuoti specialistai užtikriname, kad Jums tinkamos ir reikalingos vandens filtravimo sistemos bus tinkamai parinktos, sukomplektuotos, sumontuotos, o vėliau ir prižiūrimos.

Mūsų įmonės šūkis – mes neparduodame vandens gerinimo filtrų, mes parduodame švarų vandenį.

Netinkamai sumontuotas ar parinktas vandens filtras neišvalys vandens arba dirbs trumpą laiką, nes geriamojo vandens valymas yra cheminis, biologinis, fizikinis procesas. Geriamojo vandens valymo procesas vyksta sėkmingai, kai, remiantis vandens chemine analize, yra įvertinami visi vandens tiekimo ir vandens filtravimo sistemų ypatumai.

TELEFONAI:

 • Visoje Lietuvoje – 8 699 86802;
 • Vilniuje – 8 616 23702;
 • Kaune – 8 699 86802;